POWER BROS    

 

Onet.Pl - Muzyka

" Krzysztof Popek - flecista, aranżer, kompozytor, jeden z twórców Young Power od dawna nie wydał autorskiej płyty. Teraz proponuje nam profesjonalnie zaaranżowane i nagrane piosenki. Pogranicze jazzu, a może nowa jakość w jazzie? "

http://muzyka.onet.pl/jz,8927,plyta.html


 " Czy Popek to zdrobnienie od Pop? Jeśli tak, to wszystko gra. Ot, taki sobie "popek-jopek". A jednak warto się w niego wsłuchać.

A poważnie, to szkoda że o Krzysztofie Popku słyszymy tak rzadko. Teraz, gdy w końcu ukazała się muzyka przez niego podpisana nie wiadomo, czy się cieszyć, czy nie. Przyczyna nie leży w jakości, ale doborze stylistyki. To muzyka nie tyle o popkowym, co popowym charakterze.
Wręcz programowo przebojowa propozycja.

Płyta "Groovin' Heads" zawiera bowiem dwanaście, utrzymanych w podobnym nastroju piosenek. Wszystkie bez wyjątku są bardzo zgrabne (długonogie wręcz). Jednak ich podobne tempa i aranżacje tworzą tak zwartą całość, że nie sposób którąś wyróżnić. To zgrabne ciało utworzone jest głównie przy pomocy głosów
(Patrycja Gola, Dorota Miśkiewicz, Mariusz Berdechowski). Ważne, choć nie ważkie są słowa napisane przez Bogusławę Kałamarz. Bardzo stosowne do obranej konwencji.

Muzyka czerpie zarówno z polskiej piosenki, jak i amerykańskiej, tej rodem z George'a Duke'a. Tworzy to sympatyczną mieszankę. Jest to niezwykle tradycyjne i konwencjonalne, a nawet nieco wsteczne. Niemniej rzadko się dziś słyszy udane melodie, które ta propozycja przynosi. Nie wiem tylko, czy piosenki Krzysztofa Popka trafią do szerszego odbiorcy do jakiego przeważnie kieruje się podobne zamierzenia. Płyta "leży" w sklepach na półkach z jazzem i nie ma reklamy. A przecież z pewnością pokazuje, że można u nas napisać, zaaranżować, wykonać i nagrać serię udanych piosenek. Powyżej napisałem, że trudno którąś wyróżnić, ale mam na płycie swoją ulubioną, a mianowicie "Gdyby nie deszcz". Uważam, że w normalnych warunkach mogłaby być sporym przebojem. Bardzo brakuje nam dobrego popu, a może się mylę. Może tylko mnie brakuje. "

http://muzyka.onet.pl/jz,24205,recenzje.html

Autor recenzji: Grzegorz Mucha

 

Home PageTitles   ArtistsNew Releases   Shopping ListContact Us


Krzysztof Popek endorses PHILIPP HAMMIG  flutes.                                   Questions or comments : power@powerbros.com.pl
Site hosted by Verall
See also VerNet.plkonkursy.pl